Ogrodzenia tymczasowe – kupno czy wynajem?

Stosowanie ogrodzeń tymczasowych to skuteczny i stosunkowo niedrogi sposób na ochronę mienia, ludzi oraz zwierząt. Podczas prac budowlanych istnieje wiele niebezpieczeństw, które zagrażają naszemu życiu i zdrowiu. Nieodpowiednie zabezpieczenie terenu może przyczynić się do różnych wypadków, np. potrącenia przez pojazd czy wpadnięcia do wykopu. Ponadto na obszarach budowlanych często znajduje się kosztowny sprzęt, będący atrakcyjnym łupem dla złodziei. Aby zapobiec wszelkim wypadkom i kradzieżom, należy zabezpieczyć teren wysokimi panelami. Ogrodzenia tymczasowe uniemożliwiają wspięcie się i przedostanie na teren budowy, przez co są doskonałym zabezpieczeniem przed grabieżą.

Zalety stosowania ogrodzeń tymczasowych 

Ogrodzenia tymczasowe mają wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, iż mogą być stosowane nie tylko w miejscu budowy, ale również na terenach imprez masowych, składowisk magazynowych czy demonstracji. Wybierając ogrodzenie z paneli, możemy je przesuwać i transportować, np. gdy chcemy umożliwić maszynom budowlanym wjazd na posesję. Kolejną zaletą ogrodzeń przenośnych jest fakt, iż nie trzeba przytwierdzać ich do podłoża. Wystarczy ustawić je na podstawach z betonu i złączyć między sobą przy pomocy łączników. Obszary zabezpieczone panelami tymczasowymi wyglądają na dobrze strzeżone i niedostępne, co zniechęca złodziei przed wtargnięciem na teren budowy. Ogromnym plusem paneli tymczasowych jest również wytrzymałość, która sprawia, że możemy wykorzystywać je wielokrotnie przez długie lata. A jeśli zależy nam na prywatności, powinniśmy sięgnąć po ogrodzenia pełne, gwarantujące całkowitą dyskrecję.

Ogrodzenia tymczasowe – wynajem 

Wynajem ogrodzeń tymczasowych staje się coraz popularniejszy. Oferty proponowane przez przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji i sprzedaży paneli są naprawdę korzystne. Decydując się na wypożyczenie ogrodzeń tymczasowych, zapewniasz sobie komfort, gdyż po zakończeniu budowy nie będziesz musiał zajmować się przechowywaniem i sprzedażą niepotrzebnych paneli.

Wynajmując ogrodzenie z  Interget, możesz liczyć na profesjonalne doradztwo, kompleksową obsługę, obliczenie zapotrzebowania, a także montaż i demontaż paneli. Wybierając Interget, masz pewność, że wypożyczone ogrodzenia są wykonywane wyłącznie z wytrzymałych materiałów, cechujących się wysoką jakością.

Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz zdecydować się na samodzielny montaż wynajmowanych ogrodzeń tymczasowych. Musisz jednak pamiętać, że jest to czasochłonne zadanie, które wymaga dostosowania się do norm prawnych. Jeśli nie znasz obowiązujących przepisów i chcesz uniknąć kary, zatrudnij specjalistów, którzy zajmą się profesjonalnym montażem paneli.

Ogrodzenia tymczasowe – zakup 

Rozważasz zakup ogrodzenia tymczasowego? Powinieneś dokładnie określić, jaką powierzchnię zamierzasz ogrodzić. Dokonując obliczeń, dowiesz się, ile paneli będziesz potrzebował. Może się okazać, że koszt zakupu ogrodzenia przerośnie Twoje oczekiwania i lepszą opcją będzie wypożyczenie paneli.

Zanim zdecydujesz się na zakup ogrodzenia, powinieneś zastanowić się również, jak długo zamierzasz z niego korzystać. Jeśli potrzebujesz paneli na krótki okres, rozważ wynajem. Natomiast w przypadku dłuższego użytkowania ogrodzenia, cena wypożyczenia może znacznie przewyższyć koszt kupna paneli tymczasowych.

Przed zakupem ogrodzenia należy również wziąć pod uwagę, jakimi środkami finansowymi dysponujemy. Może się okazać, że wynajem mniej obciąży Twój budżet niż jednorazowy, wysoki wydatek.

Ogrodzenia tymczasowe – cena

Ceny ogrodzeń tymczasowych są bardzo zróżnicowane. Zależą od producentów i rodzajów paneli. W sprzedaży znaleźć można ogrodzenia ażurowe, pełne i barierki antytłumowe. Należy pamiętać, że możliwe jest zakupienie wypełnienia przęsła, takie jak poprzeczki pionowe, blachy trapezowe czy siatki stalowe zgrzewane. Ponadto w przypadku większości producentów należy liczyć się z dodatkowymi opłatami za transport oraz montaż. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, możesz zdecydować się na samodzielną instalację. Pamiętaj jednak, że musi być ona dostosowana do wymagań prawnych.

Udostępnij aktualność:

Zobacz także:

Szalunki

Z jakich materiałów wykonuje się szalunki?

Szalunki stosuje się w procesie montowania konstrukcji betonowych oraz żelbetonowych, a do deskowania bardzo często używamy drewna, płyt lub metalu. Występujące na rynku szalunki możemy

Rusztowania

Montaż rusztowań w pobliżu linii energetycznych

Montaż rusztowania bywa niezwykle problematycznym procesem, który wymaga dużego nakładu pracy w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz osobom postronnym. Podczas stawiania rusztowania w pobliżu słupów